zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
ZSNr3

Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego.

12.04.2016

18 marca 2016 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych naszej szkoły, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cudze chwalicie swego nie znacie”, wyjechali na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego i Nieborowa.

Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych najbliższego parku narodowego i pałacu w Nieborowie.

W miejscowości Granica mogliśmy zwiedzić małe, ale piękne Muzeum Przyrodnicze, a także obserwować przyrodę spacerując po ścieżce ekologicznej „Skrajem puszczy”. Wszędzie oprowadzała nas przemiła pani przewodnik, która jest pracownikiem parku i pasjonatką przyrody. Usłyszeliśmy od niej wiele ciekawych historii o zwierzętach, które żyją na terenie parku m.in. o parze łosi zaprzyjaźnionych z panią przewodnik i o wilkach, których w Puszczy Kampinoskiej jest coraz więcej i które wcale nie czekają na nas żeby nas pożreć. Pełni wrażeń ruszyliśmy do Nieborowa.

Pałac został wzniesiony w 1694 r. Jego podwaliną stał się dawny dwór Nieborowskich. Wnętrza rezydencji nieborowskiej były wielokrotnie przebudowywane. Pomimo licznych ingerencji w wystrój zachował się dawny rozkład pokoi, a także wyposażenie pałacu, które mogliśmy podziwiać oprowadzani przez „multimedialnego przewodnika”.

Niektórzy chętnie zamieszkaliby w tym pięknym pałacu, ale niestety musieliśmy wracać do domu.

Zdjęcia
 

« inne aktualności