Światowy Dzień wiedzy Na Temat Autyzmu 2016

02.04.2016

1 kwietnia o godz 16:00, w ZS nr 3, przy ul. Młodzieżowej 11 odbędzie się szkolenie otwarte dla nauczycieli i specjalistów pt: „Wczesna diagnoza i terapia dzieci z autyzmem z Zespołem Aspergera”.

2 kwietnia w godz.9:00 - !4:00 w Zs nr 3 odbędą się  bezpłatne konsultacje specjalistyczne z Poradnikiem Autystycznym dla rodziców, którzy niepokoją się o rozwój swojego dziecka.
Tego samego dnia w godz.10:00 – 14:00 wszyscy chętni mieszkańcy Płońska będą mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych i na własnej skórze poczuć jak trudno jest postrzegać rzeczywistość osobom, których zmysły nie działają prawidłowo.

4 kwietnia o godz. 10:00 na rynku płońskim odbędzie się kolejny już niebieski happening. Tym razem spotkaniu towarzyszyć będzie hasło. „Otwórz oczy. Zobacz autyzm”.

5 kwietnia zapraszamy na Przegląd filmów o autyzmie, który odbędzie się w płońskim MCK-u.
Seanse rozpoczną się o godz.16:30 („Temple Grandin”) oraz o 18:30 („Sam’). Pokaz filmów zostanie zorganizowany dzięki uprzejmości i we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.