Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - apel

04.03.2015

Żołnierze Wyklęci, żołnierze niezłomni, powstańcy antykomunistyczni- te określenia od kilku lat towarzyszą nam , szczególnie 1 marca. Tego dnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W poniedziałek 2 marca uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali apel podczas którego oddano hołd, tym którzy nie pogodzili się z faktem, że powojenna Polska nie będzie krajem wolnym i niepodległym.

Uczniowie opowiadali o karze, którą ponieśli żołnierze z rąk komunistycznej władzy.

Były to prześladowania, więzienie i często śmierć. Przez ponad pół wieku nazywano ich bandytami. Jak pisał "Łupaszka " w swym pamiętniku, że oni walczą za świętą sprawę, za wolną, niezależną, sprawiedliwą i prawdziwie demokratyczną Polskę.

W wolnej Polsce pamiętajmy o tych ,którzy tej wolności pragnęli!

Zdjęcia na naszym  facebooku