Bo każdy sposób jest dobry, żeby upowszechniać wiedzę na temat autyzmu.

14.12.2014

Od jakiegoś czasu na niektórych lekcjach i przerwach gościliśmy aktorów płockiego teatru pana Piotra Świtalskiego i Macieja Cempurę oraz producenta spektaklu„ Boże mój”, który jest  jednocześnie impresariem całego przedsięwzięcia pana Patryka Nowakowskiego.Młody,17 letni Maciej Cempura obserwował, pytał, uczestniczył w zajęciach po to by jak najlepiej przygotowywać  się do roli w   sztuce    "Boże mój!" autorstwa izraelskiej dramaturg Anat Gov. Sztuka  jest  komedią , choć mówi o sprawach niezwykle ważnych.

W gabinecie psychoterapeutki (w tej roli pani  Hanna Chojnacka)  i matki chłopca z autyzmem ( w tej właśnie roli Maciej Cempura) pojawia się cierpiący na depresję Bóg ( grany przez pana  Szymona Cempurę). Zapowiada się bardzo interesująco. Czy psychoterapeutka pomoże Bogu,czy raczej sama poprosi o pomoc?A może będzie zupełnie inaczej...

Premiera przedstawienia już 21 grudnia. Kolejne spektakle: 4, 16, 23 i stycznia, godz. 19.00oraz 7 lutego, godz. 19.00.  Bilety 30 i 20 (ulgowy)  złoty.  Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia spektaklu tym bardziej , że każdemu przedstawieniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczniów naszej szkoły. Jako komentarz do wystawy można będzie  wysłuchać listy  „10 rzeczy, o których chciałoby powiedzieć dziecko z autyzmem”  sporządzanej na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa E. Notbohm.   W akcję promującą wiedzę o autyzmie włączyły się również mamy naszych uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy „ Listę marzeń mamy dziecka z autyzmem”  Mamy nadzieję, że dzięki tej sztuce, wystawie z komentarzem oraz „Liście marzeń” wspólnie zawalczymy o szacunek  i zrozumienie dla osób z autyzmem i ich rodzin. Bo każdy sposób jest dobry by przybliżać prawdę i walczyć ze stereotypami.

Trzymajcie kciuki za aktorski  sukces Macieja Cempury i całego   przedstawienia oraz naszej  wystawy. Do zobaczenia w teatrze.

Więcej zdjęć - TUTAJ.

Aneta Rutkowska