“Mimo wszystko – potrafimy”

05.12.2014

Tytułowe hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wyjątkowo- zdaniem uczestników - trafnie oceniało to, co zostało przygotowane przez naszą szkołę i Stowarzyszenie Spadochron z tej okazji.

Jak zapowiadaliśmy w newsie niżej - miało sie dziać i się działo! Uczestnicy dopisali niezwykle licznie, aż trzeba było dostawiać krzeseł w i tak dużej, liczącej 200 miejsc sali teatralnej im. Ks. Mirosława Tabaki w koście parafialnym św. Maksymiliana Kolbe. Ta sala jest już bardzo dobrze znana naszej szkolnej społeczności i czujemy się w niej jak w domu - co niewątpliwie jest zasługą jej gospodarza - ks. Zbigniewa Sajewskiego. W tym miejscu serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wiele podziękowań padło z ust pana Dyrektora Jacka Kostrzewy, który we właściwy sobie - poetycki sposób - uhonorował zgromadzonych na sali. Szczególne podziękowania popłyneły zatem w kierunku naszych władz, dzięki którym ten rok jest rokiem nadziei na lepszą przyszłość w "nowej" szkole, naszym wiernym i nowym sponsorom - za bezinteresowną pomoc oraz, a może przede wszystkim, do naszych wychowanków i ich rodziców - za to, że poprostu są z nami.

Wspomniane podziękowania poprzedziły najważniejsze punkty obchodów - wokalne występy naszych uczennic Agaty Czerniakowskiej i Natalki Domańskiej i dobrze już wszystkim znane przedstawienie "Magiczny Świat Ali". Po nim przyszedł czas na rewelacyjny popis wokalny Filipa Melzackiego z Gimnazjum Powiatowego oraz występy solistów ze Szkoły Podstawowej Nr2: Amelii Napiórkowskiej, Zuzany Rapusta, Natalii Bednarskiej i Michała Kozarzewskiego. Artystyczne doznania dopełniły dwie grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej Nr3. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom płońskich podstawówek za otwartość i włączenie się w obchody.

Ukoronowaniem całości był, wyczekiwany przez wszystkich występ NORBIEGO!!! Tutaj już nie trzeba wiele pisać. To była rewelacyjna zabawa - gdzie nie zawiódł nikt. Ani Norbi, ani publika. :) Jedno jest pewne - Norbi naszym przyjacielem jest ! :)

Trzeba jeszcze dodać, że przez cały czas można było cieszyć oczy przepięknymi rysunkami młodych artystów - uczetników konkursu "Mój niepełnosprawny kolega" z SP Nr2 i "Mój przyjaciel Miś"  SPNr3 oraz nabyć karty świateczne, bąbki, recznie wykonane przez naszych uczniów. Nie zabrakło też domowych wypieków... :)

Wszystkim, kórzy przyczynili się do organizacji obchodów ( a było ich wielu... :) ) serdecznie dziękujemy! Oczywiście zdjęcia jak zwykle w Galerii...

B.Ś