Otwórz oczy na autyzm - happening

05.04.2016

Dziś na placu 15 Sierpnia odbył się happening pod hasłem "Otwórz oczy na autyzm". To jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach Płońskich Dni Świadomości Autyzmu.

Co roku 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto powstało na mocy rezolucji ONZ z inicjatywy żony emira Kataru. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat tego coraz częstszego schorzenia.

W Polsce z autyzmem rodzi się średnio jedno na 300 dzieci. W UE ten odsetek jest o połowę większy.

W dzisiejszym happeningu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z płońskich szkół - w tym głównego organizatora Płońskich Dni Świadomości Autyzmu - Zespołu Szkół nr 3, Stowarzyszenia "Spadochron", przedszkoli, a także władz samorządowych.

Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Z tego powodu na miejskim rynku królowały dziś niebieskie baloniki. Zainteresowanych tematyką autyzmu zapraszamy 5 kwietnia do Miejskiego Centrum Kultury na projekcje filmów o tym schorzeniu.