Omnibus 2016

22.01.2016

22.01.2016 r. w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja konkursu „OMNIBUS”, przeznaczonego dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Głównymi celami tego konkursu było rozwijanie zdolności uczniów i ich zainteresowań z różnych dziedzin, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, promowanie osiągnięć najlepszych uczniów klas oraz wyłanianie talentów.

Zagadnienia obejmowały treści przewidziane w programie nauczania Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Na początku lutego w każdej z klas PDP został przeprowadzony pierwszy etap konkursu OMNIBUS, którym były eliminacje, przeprowadzone przez nauczycieli funkcjonowania osobistego i społecznego. Wszystkie klasy otrzymały takie same zestawy pytań. Uczniowie losowali numer zestawu oraz pytanie, na które musieli odpowiedzieć.. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali jeden punkt. W ten sposób, z każdej klasy wyłoniono dwóch uczniów z najwyższą liczbą punktów. I tak:

Z klasy 1P zakwalifikowali się: Kamil Bluszcz i Adrian Werle
Z klasy 2 P: Wioleta Nowicka
Z klasy 3Pa: Marlena Włodarska, Łukasz Słowik i Adrian Pyrzakowski
Z klasy 3 Pb: Monika Młudzikowska oraz Kamil Stankowski
Turniej składał się z czterech rund: Wiedza ogólna, wiedza matematyczna, wiedza kulinarna oraz wiedza muzyczna.

Tytuł OMNIBUSA roku szkolnego 2016 zdobyli: Łukasz Słowik i Adrian Pyrzakowski, II miejsce zajęli Adrian Werle i Kamil Bluszcz, III – Monika Młudzikowska i Kamil Stankowski. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Konkurs przygotowały A. Kamińska, A. Młotek, M. Pająk i I. Wiśniewska.

Zdjęcia w galerii