Kocham Cię Polsko - Dzień Patriotyczny w naszej szkole.

04.05.2015

30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się dzień patriotyczny,a jednocześnie finał projektu szkolnego pt."Kocham Cię Polsko".

Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej,rozwijanie zdolności twórczych uczniów. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Aneta Rutkowska powitaniem starosty Andrzeja Stolpy i w-ce starosty pani Anny Dumińskiej- Kierskiej oraz burmistrza Andrzeja Pietrasika, którzy wysłuchali apelu poświęconego 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wygłosili przemówienia. Podczas uroczystości szkolnej rozdano nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego pt:"Polska maja Ojczyzna".

Uczniowie z klas przysposobienia do pracy zaprezentowali regiony Polski, a uczniowie z gimnazjum przedstawili stroje regionalne. Podczas uroczystości odbył się również konkurs recytatorski który przeprowadziła pani Mirosława Gierczyk. Dzień patriotyczny w naszej szkole zakończył się dyskoteką.

Dziękujemy panu Wojciechowi Konarzewskiemu za udostępnienie nam sali w Spółdzielczym Klubie Osiedlowym "Plastuś"

Zdjęcia w naszej GALERII.

Ewa Gizińska