Szkolny OMNIBUS

16.02.2015

16 lutego  w naszej szkole odbyła się trzecia już edycja konkursu „OMNIBUS”,  przeznaczonego dla uczniów Szkoły  Przysposabiającej do Pracy. Głównymi celami tego konkursu było rozwijanie zdolności uczniów i ich zainteresowań z różnych dziedzin, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, promowanie osiągnięć najlepszych uczniów klas  oraz wyłanianie talentów.

Zagadnienia obejmowały  treści przewidziane w programie nauczania  Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Na początku lutego w każdej z klas PDP został przeprowadzony pierwszy etap konkursu OMNIBUS, którym były eliminacje, przeprowadzone przez nauczycieli funkcjonowania osobistego i społecznego. Wszystkie klasy otrzymały takie same zestawy pytań. Uczniowie losowali  numer zestawu oraz pytanie, na które musieli odpowiedzieć. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali  jeden  punkt. W ten sposób, z każdej klasy wyłoniono  uczniów z najwyższą liczbą punktów. I tak:

• Z klasy 1P wygrali:  Wioleta Nowicka i Rafał Jeziak
  • Z klasy 2 P: Marlena Włodarska, Łukasz Słowik oraz Adrian Pyrzakowski
  • Z klasy 3Pa: Mariusz Panufnik oraz Kamil Stankowski
  • Z klasy 3 Pb: Edyta Szcześniak oraz Paweł Żaglewski.

Turniej składał  się z ośmiu konkurencji: „Prawda czy fałsz“, „Kto pierwszy ten lepszy“„Podaj poprawną odpowiedź”, „Rozumienie tekstu czytanego”, „Jestem spostrzegawczy“, „Zegary”,  „Jaka to melodia“ oraz „Dokończ przysłowie“.

Tytuł OMNIBUSA roku szkolnego 2015 zdobył Adrian Pyrzakowski, II miejsce zajęła Marlena Włodarska, III miejsce – Mariusz Panufnik.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Konkurs przygotowały Anna Kamińska,Anna Młotek oraz Anna Wiśniewska .

Zdjęcia w naszej GALERII.