Miasto 44 i Muzeum Powstania Warszawskiego - wycieczka do Warszawy

12.12.2014

W piątek 6 grudnia 2014 odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy zorganizowana jako część szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W wyjeździe wzięli udział uczniowie Szkoły Zawodowej i Gimnazjum, a całe przedsięwzięcie sfinansował Pan Sławomir Jarosławski, któremu w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować.

W mroźny, grudniowy dzień mieliśmy możliwość odbyć podróż w czasie do czasów wojennej Warszawy. W Cinema City Bemowo uczestniczyliśmy w projekcji filmu „Miasto 44”, a po niej przenieśliśmy się na warszawską Wolę i zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Podróż do dramatycznych czasów Powstania Warszawskiego miała ogromny walor edukacyjny i wychowawczy.

W czasach kiedy wszyscy korzystamy z nieograniczonej niczym wolności, mogliśmy zobaczyć jak 70 lat temu nasi rówieśnicy za wolność Polski oddawali swe życie. Z Warszawy wracaliśmy w nastrojach refleksyjnych z obrazami powstańczej Warszawy. Grudniowa wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci. To była wspaniała lekcja historii.

Galeria.