Niecodzienna uroczystość...

18.03.2014

Tak można w skrócie nazwać wydarzenie, które miało miejsce 14 marca w naszej szkolnej sali gimnastycznej. Ten dzień był ostatnim dniem, w którym Pani Dyrektor pełniła swoją dyrektorską funkcję. Przyszedł czas na w pełni zasłużoną emeryturę. Wszyscy unikali słowa "pożegnanie" , bo tak naprawdę nie do końca ono tutaj pasuje.Pani Dyrektor zostanie przecież z nami, pracując nadal jako nauczyciel.

Niemniej jednak chwila była niezwykle wzruszająca. Przez 12 lat przewodziła naszej szkole. Wcześniej była w niej nauczycielem i wicedyrektorem. Szkole poświęciła całą swoją karierę zawodową. Jej przebieg pokazał krótki  filmik , specjalnie przygotowany na tę uroczystość (zobacz film)

Na szczęście program przygotowany przez uczniów był tak zabawny i świetnie przedstawiony, że atmosfera całego spotkania nabrała dużo bardziej optymistycznych barw. Były oczywiście okolicznościowe przemówienia i podziękowania od rodziców i nauczycieli zwieńczone bukietami kwiatów, ale widać było, że największą radość bohaterce spotkania sprawiły spontaniczne uściski i objęcia - chyba od wszystkich uczniów.

Na koniec usłyszeliśmy, jak zwykle ciepłe słowa podziękowań i zapewnienie, że spotkamy się w poniedziałek... :)

Funkcję Dyrektora Szkoły objął Pan Jacek Kostrzewa - dotychczasowy wicedyrektor.

Całość została uwieczniona na zdjęciach, które można oglądać w naszej GALERII.

B.Ś.